Wejherowo i jego walory turystyczne

Jest popularnym celem turystycznych wypraw, a położenie w pobliżu słynnej Zatoki Puckiej jest jednym z tych czynników, dzięki którym Wejherowo stało się bardzo popularne. Turyści, którzy w czasie wycieczki po Polsce zatrzymają się w tym miejscu, z pewnością nie będą żałować.

Wejherowo i jego walory turystyczne

Wejherowo to liczne atrakcje turystyczne, dzięki którym każdy z nas może w Polsce spędzić ciekawe i pełne przygód wczasy. Jakie zabytki i atrakcje turystyczne czekają tu na gości? Jakich obiektów w czasie wycieczki nie mogą pominąć ci, którzy zechcą lepiej poznać Wejherowo?

Wejherowo to malownicza okolica oraz wspaniałe krajobrazy. To również ciekawa historia związana z założeniem tej miejscowości. Wiąże się ona ze słynną wyprawą króla Władysława IV pod Smoleńsk, w której udział brał m. in. Jakub Wejher. To on ufundował na swych ziemiach kościół oraz klasztor, dziękując tym samym za to, że udało mu się ową wyprawę przeżyć. Ciekawym faktem jest też to, iż przez bardzo długi czas Wejherowo było jedynym prywatnym miastem na Kaszubach.

Na długiej liście prywatnych właścicieli miasta pojawiają się m. in. tak znane rody, jak Radziwiłłowie oraz Sobiescy. Dziś jest to popularna miejscowość turystyczna, którą chętnie odwiedzają turyści w czasie krajoznawczej wycieczki po Polsce oraz pątnicy, chcący odwiedzać najciekawsze polskie kalwarie. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na podróżników?

Neogotycki pałac oraz kolegiata Św. Trójcy to wspaniałe zabytki, dzięki którym Wejherowo przyciąga uwagę miłośników zabytkowych budowli, choć i tak symbolem tego miejsca stała się słynna Kalwaria Wejherowska. I ją warto odwiedzić, gdyż znajdujące się na jej terenie kapliczki mają i ciekawą historię, i interesującą formę architektoniczną.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o