Poczta kurier Olszyna zamów online

Z powodu szybkiego rytmu życia i większej popularności płatności internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku oferty kuszą nas małymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Sobótka może być naprawdę łatwe i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Sobótka

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich rozmiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera sporo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas a także nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka etapów, po pierwsze należy zrobić zamówienie na kuriera, zapakować pakunek zgodnie z wymaganiami i poczekać aż Poczta kurier Sobótka pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może wziąć naszą przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie przed południem, lub dnia kolejnego. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na przekazaniu przesyłki do odbiorcy na czas. Zwyczajowo czas doręczenia przesyłki to 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć formalności. Poza tym mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tak wielu paczek z pewnością zauważymy też korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost z naszego miejsca zamieszkania. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu a także mogło wymagać od nas wysiłku, zwłaszcza gdyprzesyłki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie mniejsza niż opłata za każdą z nich oddzielnie. Dlatego gdy jesteśmy zmuszeni nadawać większe ilości paczek powinniśmy skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, gdy produkt który chcemy wysłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz sporo waży? Ekonomicznym wyjściem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od przesłania zwykłej przesyłki. Także musimy zrobić zamówienie, zapakować pakunek oraz ułatwić kurierowi odebranie. Ze względu na gabaryty pakunku powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania palety.

Należy pamiętać, że kalkulując wysokość przesyłki oraz wagę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą mogły zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgotności, w związku z tym lepiej nie przybliżać się do granicznej masy pakunku. Wybierając paletę na której wyślemy towar, upewnijmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania pakunku, możemy mieć trudności z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Ogólne zasady wysyłania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne zasady dotyczące rozmiarów, opakowania paczek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym dobrze jest poznać je przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Sobótka chce żeby wszystkie przesyłki były transportowane z uwagą, jednak warto pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się przewracać a nawet być przygnieciona przez pozostałe pakunki.

Następną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Sobótka odbierając pakunek potrzebuje też ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Sobótka .

Zobacz również poczta Kurier