Kilka ważnych porad na temat kreatywnych i oszczędnych zakupów gospodarstwa domowego.

Jak rozsądnie robić zakupy? Czy możliwe jest wydawanie pieniędzy tak, aby jeszcze na tym zaoszczędzić? Wystarczy poznać kilka sposobów, które pomogą nam kontrolować wydatki w sklepie.

Zaopatrzenie siebie i swojej rodziny w artykuły spożywcze i gospodarcze jest najważniejszą rzeczą, którą musimy robić na co dzień. Szczególnie bez jedzenia nie przetrwamy, a brak odpowiedniej ilości pieniędzy spowoduje, że nie będziemy w stanie kupić potrzebnych rzeczy. Każdy chciałby wydawać rozsądnie i nie odmawiać sobie wielu przyjemności. Wystarczy odrobina kreatywnego myślenia podczas zakupów i okaże się, że mamy pełną lodówkę oraz wystarczającą ilość innych, niezbędnych dla nas produktów. Oto kilka wskazówek, które pomogą nam kupować oszczędniej i korzystać z życia więcej.

1. Promocyjne kupony i kody rabatowe

Posiadanie kodów rabatowych lub kuponów promocyjnych to idealny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w supermarkecie. Dużym plusem jest fakt, że oferowane są one za darmo. Upoważniają do zniżek albo otrzymania dodatkowego gratisowego produktu. Znajdziemy je zarówno w internecie, jak i w gazetkach reklamowych. Pamiętajmy także o tym, że dobrym klientem jest wierny klient. Dlatego takim osobom markety często wydają karty lojalnościowe. Warto z nich korzystać, ponieważ możemy liczyć wówczas na obniżenie wydanej kwoty oraz inne dodatkowe profity.

2. Kupowanie luzem czy hurtowe

Wydaje nam się często, że zakup pojedynczych produktów jest bardziej opłacalny. Wybierając np. kilka batoników, myślimy, iż zapłacimy mniej niż za całe ich opakowanie 12 sztuk. Gdy jednak pomnożymy cenę jednego przez liczbę ich z w zbiorczym opakowaniu, zobaczymy, że lepiej kupić karton od razu niż kupować co tydzień kilka. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich produktów. Świerze pieczywo, warzywa i owoce muszą być kupowane na bieżąco. Zawsze należy sprawdzać termin przydatności do spożycia i w jakich warunkach mogą być przechowywane. Kupowanie hurtowe ma swoje zalety, jeśli chodzi o kwotę wydanych pieniędzy, ale jeśli żywność się zepsuje, bo nie zdążymy jej skonsumować, to wiele na tym stracimy.

3. Robienie zapasów

Zapasy są dobre, ponieważ pozwalają na to, aby nie kupować wszystkiego zbyt często. Codzienne zakupy nadwyrężają domowy budżet. Niektóre artykuły z chemii gospodarczej, kosmetyki, soki, można nabywać, gdy cena jest odpowiednia i gromadzić do czasu aż się zużyją. Produkty takie jak płatki zbożowe, chipsy i mrożonki powinny być kupowane w ilościach, o których wiemy, że zużyjemy je przed datą wygaśnięcia. Nie istnieje reguła określająca sens robienia zapasów. Dobrze jest jednak przekalkulować nasze wydatki i zdecydować zawsze co bardziej nam się opłaca.

Kiedy poznamy kreatywne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy, będziemy mogli być spokojni o zaopatrzenie naszej rodziny w niezbędne produkty żywnościowe i gospodarstwa domowego. Nie będziemy się martwić o przepłacanie artykułów, które kupujemy. Znajdziemy promocje cenowe, wykorzystamy oferty rabatowe i zawsze będziemy mieć finanse na uzupełnienie tego, czego nam brakuje.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o