Piasek Kwarcowy Lipiany

Nie z dzisiaj wiadomo, że proste, a przy tym równoznaczne z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest prostym surowcem, który szuka wielkie zastosowanie, nie właśnie w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce dostają się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Jest więc nic nowego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Dębno

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego ulubiona wytrzymałość – więc nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy wyróżnia się największą mocą na oddziaływanie takich czynników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego daje się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz również zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Używa się spośród niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Jednocześnie stanowi wówczas wytwór na tyle popularni i prosty, że gra się go zarówno do produkcji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Dębno

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo dużą popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy z tego, że uznanie osiągnął nie jedynie na terenie budownictwa, lecz również dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek traktowany jest do przygotowywania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, czy chociażby w postępowaniu biżuterii i oryginalnych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego podają się połączyć w dobre kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i popadnie w formaty najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Dębno

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Kiedy teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy wyróżnia się wyjątkową trwałością i dlatego świetnie przyznaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, działamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka podłoga będzie nie tylko wytrzymała, lecz również antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą używa się również do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Dębno

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz i warunki atmosferyczne. Za rzeczą tych teraz zalet można je dawać również we tłach, kiedy także do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe dane są w sfery nie ale ze znanego szerokiego zastosowania, lecz również nieograniczonych możliwości ładnych i wariantów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy dostać wiele różnych wersji kolorystycznych, dostosowując tym samym posadzkę do swoich próśb i przeświadczeń o tymże jakże powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie zostawiajmy, że jedyną spośród ważniejszych przestrzeni istnieje dodatkowo ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe dobre zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy bycia budowy i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Dębno

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o