Promocja pieluchy Recz

Ciało człowieka z rozwojem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w byciu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to jedynie niewiele z elementów towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej są seniorzy?

Promocja pieluchy Trzebiatów

Choroby wieku starczego to wynik naturalnego procesu, którym jest starzenie się organizmu, ale ich przyjście może przyspieszyć m.in. sposób życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro
pampersy allegro

Osoby stare często wymagają zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a też ochrony i usługi w najprostszych czynnościach. Mogą korzystać problem np. z naturalną toaletą – wtedy dobre będą pieluchomajtki dla dorosłych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza moczowego, cierpią głównie kobiety, ale problem może obchodzić zarówno mężczyzn. To niepowtarzalna spośród najbardziej kłopotliwych dolegliwości, o której zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Może żyć faktem chorób układu nerwowego, najczęściej chociaż jego podstawą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Trzebiatów

Zwykle trzeba mieć pieluchomajtki dla dużych, ale jeszcze zastosować odpowiedni plan leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to druga z chorób występujących często w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia nowości w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, i największe jest u kobiet po 50. lub 60. roku bycia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej stosuje się z podatnością na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia pamięci i wada Alzheimera

Zapominanie imion, nazw myśli i doświadczeń, kłopoty z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej ważne, jeśli senior jest pod stałą opieką. Gdy zostanie indywidualny i zapomni ważnych rzeczy – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na sposób, odkręci gaz, wyjdzie tenże na miasto a nie będzie potrafił wrócić – może się to zrobić tragicznie. Zaburzenia pamięci to niebezpieczna i podstępna dolegliwość, często – pomimo że nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Może wtedy być przecież i otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego rolę. Zaburzenia te mogą towarzyszyć np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego występuje głównie u pań po 65. roku życia – ma na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, zwłaszcza w pierwszym stadium. Wada jest efektem procesów będących w naczyniach tętniczych w ilość starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, jakie mogą stworzyć lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni sposób życia oraz słaba dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie wielkich kwocie alkoholu, a także uwarunkowania genetyczne. Tak jak najwcześniej zadbać o ochronę, czyli zmienić sposób życia i dietę, a też minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i brać preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania pokazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to punkt osób około 60. roku bycia. W podeszłym wieku cukrzyca może przebiegać bez widocznych objawów. Istnieją przecież czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga lub otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek i wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Trzebiatów

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o